Odwiedź nas

Czym jest Actimel?

Actimel to pyszne mleko fermentowane. Zawiera 10 miliardów unikalnych kultur bakterii L. casei, witamię B6 oraz witaminę D w każdej buteleczce. To świetny sposób na rozpoczęcie dnia! Actimel jest dostępny w różnych wspaniałych smakach.

Ciesz się się Actimelem jako częścią zbilansowanego śniadania.

 

Dla kogo przeznaczony jest Actimel?

Mówiąc krótko - prawie dla każdego! Jako część zdrowej, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia Actimel jest odpowiedni dla ludzi zdrowych - włączając w to dzieci powyżej 3 lat oraz ludzi starszych*. Ciesz się Actimelem jako częścią zbilansowanego śniadania.

 

Niesamowita podróż. Historia Actimela.

 

Historia Actimela rozpoczyna się w latach 90-tych, kiedy rozpoczęto badania nad technologią fermentacji mleka w oparciu o szczepy bakterii bakterii L. casei Danone. Po raz pierwszy Actimel pojawił się w sklepach w 1994 roku w Belgii.

Actimel zawiera swoiste dla jogurtów kultury bakteryjne Lactobacillus bulgaricus i Streptococus thermophilus oraz wyjątkowy, występujący wyłącznie w produktach rodziny Actimel, szczep Lactobacillus paracasei podgatunek paracasei CNCM I-1518., nazywany w skrócie L. casei Danone.

Actimel to pyszne mleko fermentowane, które zawiera różne kultury bakterii.

2 tradycyjne kultury zawarte w jogurcie

1 wyjątkową kulturę bakterii

 • Lactobacillus Bulgaricus Culture in Actimel drinking yoghurt

  lactobacillus bulgaricus

 • &

 • Streptococcus Thermophilus Culture in Actimel drinking yoghurt

  streptococcus thermophilus

 • +

 • L. casei Danone - special culture Actimel drinking yoghurt

  l.casei danone

Actimel strawberry drinking yoghurt

Co niesamowite, ten wyjątkowy szczep L. casei Danone pozostaje żywy od momentu zamknięcia go w butelce przez całą podróż do Twojego koszyka. Jest dalej żywy w momencie, gdy go spożywasz i gdy dostaje się z produktem do twojego jelita. Ale to jeszcze nie koniec! Gdy już jest w tym swoim "nowym domu", żyje dalej obok milionów innych naturalnie występujących rodzajów bakterii.

Witaminy

B6
D

Jak widzicie, Actimel przeszedł długą drogę od 1994 roku. W Europie są dostępne 24 pyszne smaki, a na świecie wypija się 7,2 miliona butelek Actimela dziennie w ponad 30 krajach.

Dołącz do nas i wznieś za to toast małą buteleczką Actimela.

Nasze produkty są naszą pasją i jest nas całkiem sporo. 1474 osoby pracują dla pionu badawczo-rozwojowego Danone na całym świecie. Zajmują się wieloma tematami i szukając innowacji,

mają 4 główne cele badawcze: 

- Solidność: skupienie na wartościach odżywczych i odpowiednim gospodarowaniu naturalnymi zasobami, pracy nad zdrowszymi propozycjami, bezpiecznym i zrównoważonym  łańcuchem produkcyjnym i biegłości w opracowywaniu coraz lepszych opakowań. 

- Postęp: powiązanie nauki i praktyki w żywieniu dla zdrowia ludzi poprzez codzienne odkrywanie korzyści, które dają nam produkty spożywcze i poprzez prowadzenie intensywnych programów badawczych. 

- Kultura/Styl życia: proponowanie różnych produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb i dających konsumentom nowe doświadczenia,  uwzględnianie lokalnych uwarunkowań zdrowotnych i nawyków żywieniowych, dostosowanie rodzaju produktów i ich smaku do lokalnych  konsumentów - np. warunków socjoekonomicznych. 

- Dobre samopoczucie: promowanie różnych kategorii świeżych produktów mlecznych, aby wspierać codziennie zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów - 84% naszych produktów mieści się w rekomendacjach dotycących zdrowia publicznego.

 

Centrum Daniela Carasso (powyżej) koło Palaiseau we Francji jest głównym centrum badawczym zajmującym się produktami mlecznymi.